Podporované aktivity

_MG_0811.jpg

Divadelní představení

“Kdo naslouchá rozumí” určeno pro MŠ a ZŠ

SCÉNÁŘ a REŽIE: Štěpán Gajdoš

SCÉNA A LOUTKY: Alžběta Uhlíková

HRAJÍ: Kristýna Budišová, Matěj Šumbera, Radka Caldová, Adam Páník, Kryštof Grygar, Lenka Nahodilová.

Délka představení cca 40 minut.

 

Interaktivní loutkové představení pro děti předškolního věku. Praha je městem, kde se setkávají lidé z nejrůznějších zemí mluvící nejrůznějšími jazyky. Není výjimkou, že se děti potkají už ve školce s kamarádem, který neumí česky, nebo se to teprve učí. Jak ale navázat hovor? Jak překonat jazykovou bariéru Vážení, chceme Vám představit nový projekt společnosti My.Aktivity o.p.s., jenž jsme připravili na míru pro Vás, školky a první stupeň základních škol na Žižkově a jeho okolí. a úspěšně se začlenit mezi ostatní? Děti během představní poznají dva nové kamarády; chlapečka a holčičku. Každý je z  jiné země a každý mluví úplně jinak. Přesto se ale chtějí přátelit s ostatními.

Jak se s nimi pozdravit?

Jak se správně vyslovují jejich jména?

Jaká je jejich oblíbená barva?

Jak se v  jejich mateřštině řeknou pro nás tak důležitá slovíčka jako je MÁMA, TÁTA nebo KAMARÁD. A co kdyby měl každý člověk na světě svůj vlastní jazyk?

Dokázali bychom si i přesto porozumět?

 

Představení je volným pokračováním projektu „Náš nový kamarád“.

 
WhatsApp%20Image%202020-10-19%20at%2010.

Komentované vycházky pražským Žižkovem a jeho okolím

Komentované vycházky Žižkovem a okolím určeno pro MŠ  a ZŠ

 Vycházky pro děti z nejstarších ročníků MŠ jsou naučnou a pro děti zábavnou aktivitou, která vhodně doplňuje další formy vzdělání a podporuje zdravý rozvoj dětí. Průvodci využívají především názornost a dětem blízké formy učení, tedy hry a příběhy, kterými dětem přibližují prostředí, ve kterém většinou žijí, vyrůstají a navštěvují svou školku. 

 

Zapojením přirozené dětské hravosti a zvídavosti se zvyšuje základním povědomí o městě i čtvrti.  Vycházky také přispívají k budování základů vztahu k místu, ve kterém žijeme a vytváří tak předpoklad pro budoucí větší zájem dětí o dění v místě bydliště. Prostřednictvím jednotlivých her se u dětí dále rozvíjí pohybové, společenské i komunikační schopnosti.

 
WhatsApp Image 2020-11-16 at 12.06.56 (1

Sportovní multikulturní dopoledne

určeno  pro MŠ 

Sportovní multikulturní dopoledne určené pro děti z   MŠ, seznamuje děti s   odlišnostmi sportovního vyžití u nás a ve světě. Pod vedením zkušených lektorů si děti vyzkouší různé sportovní disciplíny, seznámí se se způsobem života v  rozvojových zemích, kde si děti sportovní  náčiní musí vyrábět samy. Aktivita přináší do obvyklého programu dětí nové zážitky a podněty, ukazuje odlišnosti mezi národy a kulturami. Rozvíjí jejich fyzickou zdatnost při pohybu na čerstvém vzduchu, podporuje jejich kreativitu a přirozenou schopnost improvizace.

 

Těšíme se ze společných zážitků....